Agencja pracy czy samodzielny wyjazd za granicę?

Agencja pracy czy samodzielny wyjazd za granicę?

Choć ogromna liczba Polaków już przebywa na emigracji zarobkowej, wobec czego może się wydawać, że szlaki dawno zostały przetarte, każdy kolejny wyjazd to spore wyzwanie. Osoby noszące się z takim zamiarem często nie wiedzą, jak znaleźć zatrudnienie i zorganizować całe przedsięwzięcie. W takich przypadkach jednak można skorzystać z usług specjalistów. Sprawdź, czy warto!

W czym agencja pracy jest lepsza niż samodzielne działania?

Oferty pracy, także za granicą, można znajdować w różnych miejscach, jak portale ogłoszeniowe, a nawet media społecznościowe, urzędy pracy. Jednak ich wyszukiwanie i przeglądanie jest czasochłonne, nikt też nie może zagwarantować, że są to oferty uczciwe, a przedstawione w nich warunki —  zgodne z rzeczywistością. Pod tym względem agencja pracy ma znaczną przewagę, gdyż:

  • jej oferty są sprawdzone, często pochodzą od pracodawców, dla jakich firm rekrutuje pracowników od lat (zwłaszcza że praca zwykle ma system rotacyjny),
  • każdemu klientowi przedstawia konkretne propozycje, dopasowane do jego kwalifikacji, a także oczekiwań, nie trzeba zatem przeglądać mnóstwa przypadkowych ofert, a także szukać ich w różnych miejscach.

Na tym nie koniec. Zgłaszając się do dobrej firmy tego rodzaju można liczyć nie tylko na znalezienie pracy i dopełnienie formalności związanych z jej podjęciem. Proponowana jest także pomoc przydatna na dalszym etapie —  ze zorganizowaniem przejazdu na miejsce oraz zakwaterowaniem.

Cenna pomoc

Tego rodzaju wsparcie, czyli w praktyce zorganizowanie emigracji od A do Z, przyda się zwłaszcza osobom, które wyjeżdżają do pracy po raz pierwszy. Specjaliści agencji przeprowadzą przez wszystkie formalności, a nawet zajmą się takimi czynnościami jak otwarcie konta w banku na miejscu i dopełnienie innych wymaganych prawem działań. To także udogodnienie dla osób nieznających lokalnego języka —  brak takiej umiejętności dla agencji nie jest przeszkodą, gdyż ma ona liczne oferty, także dla osób porozumiewających się tylko po polsku.

Praca pierwsza i każda kolejna!

Zgłoszenie się do agencji to dobre rozwiązanie nie tylko wtedy gdy chce się wyjechać do pracy za granicę po raz pierwszy. Wiele osób decyduje się na to stale, gdyż np. w Niemczech często podejmuje się zarobkowanie na określony czas, jak kilka miesięcy. Potem można ponownie zgłosić się do biura i znaleźć kolejną pracę.