Czym charakteryzuje się stół loftowy?

Czym charakteryzuje się stół loftowy?

Część osób podczas wykańczania salonu lub innego pomieszczenia w mieszkaniu czy domu podejmuje współpracę z projektantem wnętrz, który na bieżąco doradza i proponuje gotowy projekt. Inni z kolei wolą samodzielnie zaaranżować przestrzeń zgodnie z własnymi upodobaniami, inspirując się zdjęciami zamieszczanymi w sieci. Sporym zainteresowaniem cieszy się minimalistyczny styl industrialny. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru mebli loftowych. 

Dla kogo będzie odpowiedni styl loftowy?

Każdy ma własne preferencje oraz oczekiwania dotyczące aranżacji użytkowanego pomieszczenia, dlatego przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, warto przejrzeć zdjęcia i projekty przedstawiające wnętrze loftowe czy industrialne. Aby całość dobrze się prezentowała, domownicy muszą zastosować się do kilku ważnych zasad, rezygnując z nadmiernej ilości kolorowych, niezbyt pasujących do siebie dodatków. Styl loftowy to przede wszystkim minimalizm, otwarte przestrzenie i surowe wykończenie (na ścianach króluje beton lub cegła). Całość może jedynie ocieplić wykorzystane drewno, żywe rośliny oraz tekstylia z naturalnych tkanin.

Jak wygląda stół loftowy?

Głównym elementem każdego salonu połączonego z kuchnią jest oczywiście stół jadalniany. W przypadku loftowego wnętrza dobrze, aby mebel został odpowiednio dopasowany do metrażu pomieszczenia. Producenci oferują stół loftowy prostokątny, kwadratowy lub okrągły o różnych wymiarach. Najczęściej blat jest wykonany z litego drewna, a nogi z czarnego metalu. Dolna część może przybrać przeróżne formy i kształty, stanowiąc unikatową dekorację. Warto pamiętać, że o meble drewniane należy dbać we właściwy sposób, m.in. poprzez regularną impregnację. W sklepach dostępne są też stoły ze szklanym blatem (łatwiejsze w pielęgnacji).

Stół loftowy — gotowy mebel czy na zamówienie?

Mimo iż w sklepach internetowych można znaleźć ogromny wybór mebli w stylu loftowym, to część klientów nadal nie do końca wie, na który stół się zdecydować. Często zamawiający mają już w głowie swój wymarzony mebel i czują rozczarowanie, przeglądając kolejne oferty producentów. Na szczęście niektóre firmy umożliwiają realizację indywidualnego projektu klienta, zapewniając fachowe doradztwo na każdym etapie podjętej współpracy. Taka opcja sprawdzi się także w sytuacji, gdy stół ma znaleźć się w niewielkim i nieustawnym wnętrzu.