Czym jest zasuwa burzowa?

Czym jest zasuwa burzowa?

Nowoczesne systemy kanalizacyjne wyposażone są w elementy zapobiegające zalaniu. Dowiedz się, w jaki sposób działają zasuwy burzowe. Postaw na wysokiej jakości rozwiązania i zaprojektuj bezpieczną, wydajną kanalizację.

Elementy systemu kanalizacji

Przepływ substancji w kanalizacji powinien odbywać się w jednym, wyznaczonym przez projektanta kierunku. Niekiedy jednak czynniki zewnętrzne utrudniają realizację tego zadania. Właśnie dlatego inżynierowie zalecają montaż elementów zapobiegających cofaniu się czynnika roboczego. Niezbędnym elementem systemu kanalizacyjnego jest klapa zwrotna, której funkcją jest jednokierunkowe otwieranie i zamykanie kanałów ściekowych. To urządzenie końcowe.

Zasuwa burzowa zapobiega cofaniu się ścieków lub wody, które bez niej mogłyby dostać się z powrotem do instalacji. Musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia wynikające z kontaktu z wilgocią lub promieniowaniem UV. Najczęściej do produkcji klap wykorzystywane są stal nierdzewna oraz uszczelnienie EPDM lub NBR. Regulacja przepływu ścieków szczególnie przydatna jest w czasie ulewnych deszczy.

Rodzaje zasuw burzowych

Projektanci kanalizacji mogą zdecydować się na różne rodzaje zasuw burzowych. Te produkty dzieli się na przykład ze względu na miejsce ich montażu oraz dodatkowe wyposażenie. Dużą popularnością cieszą się między innymi klapy zwrotne kołnierzowe z przeciwwagą. Przeznaczone są do kanałów awaryjnych o przekroju okrągłym. Zapewniają szczelność w jednym kierunku i można zamówić je w różnych wymiarach.

Na wylocie oczyszczonych ścieków do zbiornika można zamontować klapę końcową do rury. Wykazuje ona dużą odporność na szkodliwe działanie promieniowania UV. Warto skontaktować się z producentem, który oferuje różne sposoby wykonania zasuw i dopasowuje je do indywidualnych potrzeb klienta. Możliwe jest zastosowanie dociążenia, przeciwwagi, adaptera do studni i zamknięcia awaryjnego.

Regulacja przepływu ścieków

Projektujesz system melioracyjny lub kanalizacyjny? Zainwestuj w wysokiej jakości elementy jego wyposażenia. Chroń użytkowników instalacji przed zalaniem i cofaniem się ścieków. Dobierz odpowiednią zasuwę burzową i korzystaj z ekologicznych rozwiązań inżynieryjnych. Przy zakupie i montażu klap zwrotnych możesz poprosić o pomoc producenta tych elementów instalacyjnych.