Czym są spinki samochodowe i do czego służą?

Czym są spinki samochodowe i do czego służą?

W każdym auto warsztacie oprócz specjalistycznych narzędzi i podstawowych części powinny się też znaleźć rozmaite kołki mocujące elementy układu elektrycznego, tapicerki itp. Chociaż są to niepozorne, plastikowe drobiazgi, odgrywają ważną rolę w każdym aucie. Jesteś ciekaw, do czego jeszcze są używane? Przeczytaj artykuł do końca!

Gdzie można kupić odpowiednie kołki do mocowania tapicerki w samochodzie?

Każdy, komu zdarzyło się mieć problemy np. z zamknięciem drzwi z powodu obluzowanego elementu tapicerki, wie, że zakup takiego drobiazgu mocującego wcale nie jest łatwy. Dzieje się tak nie dlatego, że trudno go znaleźć na rynku, ale przede wszystkim dlatego, że każdy producent samochodów ma nieco inne sposoby montażu i wykorzystuje spinki samochodowe różniące się od innych wielkością itp. Bywa, że są one różne nawet w poszczególnych modelach aut tej samej marki. Artykuły te można kupić albo w autoryzowanym warsztacie, albo w firmach produkujących różne typy tych kołków.

Gdzie w pojeździe najczęściej stosuje się spinki samochodowe?

Mnóstwo tych przydatnych elementów mocujących można znaleźć w kabinie kierowcy, w komorze silnika i na zewnątrz pojazdu. Spinki te wykorzystuje się nie tylko do mocowania tapicerki czy tablicy rozdzielczej, ale także do:

  • mocowania osłon poszczególnych podzespołów mechanicznych,
  • listew ozdobnych,
  • zderzaków,
  • błotników,
  • świateł

i innych. 

Jakie są największe zalety spinek samochodowych?

Mechanicy samochodowi cenią je przede wszystkim za to, że pozwalają one na szybki montaż i demontaż poszczególnych elementów w samochodzie. Dzięki nim wymiana uszkodzonych części jest prosta i szybka. Aby jednak tak faktycznie było, spinki powinny być wykonane z dobrych materiałów i ze starannością. Największą ich zaletą jest jednak to, że tworzą trwałe, a jednocześnie elastyczne połączenia, dzięki czemu można zwiększyć żywotność elementów montowanych z ich pomocą.

Czy spinki samochodowe są drogie?

Ceny tych produktów zależą od wielu czynników, jednak nie są one wygórowane ze względu na to, że do ich produkcji wykorzystuje się tworzywa sztuczne. Można je kupować pojedynczo lub w zestawach. Poszukujesz konkretnych spinek? Znajdź producenta online, który ma potrzebny Ci model i dokonaj zakupu!