Jak przebiega usuwanie blizn w Dzierżoniowie?

Jak przebiega usuwanie blizn w Dzierżoniowie?

Aby pozbyć się nieestetycznych pamiątek po wypadkach, zranieniach, trądziku czy operacjach, można skorzystać z nowoczesnych metod medycyny estetycznej. Wśród nich warto wspomnieć o laseroterapii, która współcześnie stanowi jedną z najpopularniejszych propozycji. Sprawdź, jak to działa!

Laserowe usuwanie blizn – wszystko, co warto wiedzieć

Brzydkie ślady na skórze potrafią wpędzić w kompleksy, zwłaszcza jeśli znajdują się w widocznym miejscu na ciele i nie można ukryć ich pod ubraniem. Wtedy z pomocą przychodzi laserowe usuwanie blizn w Dzierżoniowie. To zabieg, podczas którego:

  • na skórze wykonywane są mikronakłucia,
  • stymulowana zostaje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • blizny zostają spłycone, a co za tym idzie, są mniej widoczne.

W rezultacie naskórek się regeneruje i powstaje nowa tkanka. Wszystko odbywa się szybko i bez bólu, choć możliwe jest odczuwanie dyskomfortu podczas działania lasera. Pierwsze efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu, jednak najczęściej konieczna jest seria kilku, wykonywanych w równych odstępach czasu, aby móc cieszyć się trwałymi rezultatami.

Kiedy warto skorzystać z usuwania blizn laserem?

To zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zmagają się z brzydkimi śladami na twarzy i w innych widocznych miejscach. Mogą to być niechciane pamiątki po operacjach, trądziku, chorobach skóry, zranieniach. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może skorzystać z działania lasera – wśród przeciwwskazań wymienia się między innymi nowotwory, infekcje, świeżą opaleniznę, opryszczkę, choroby serca i niewydolność nerek. Aby mieć pewność, że procedura będzie bezpieczna, należy skonsultować się z lekarzem. 

Usuwanie blizn laserem – co po zabiegu?

Zalecenia po zabiegu odnoszą się głównie do unikania pocierania i stosowania peelingów, a także do osłaniania danego obszaru skóry przed działaniem słońca i skrajnych temperatur. Lekka opuchlizna, strupki czy zaczerwienienie nie powinny niepokoić jeśli znikną do tygodnia. Podczas mycia trzeba stosować preparaty łagodzące i naturalne, które nie podrażniają.