Jakie zastosowanie mają karty MIFARE?

Jakie zastosowanie mają karty MIFARE?

Ich pojawienie się na rynku znacznie usprawniło funkcjonowanie wielu firm i ułatwiło przemieszczanie po wnętrzach ich siedzib. Posługiwanie się kartami MIFARE jest szybkie i wygodne, a także zapewnia wiele korzyści administratorowi budynku czy też właścicielowi przedsiębiorstwa. Sprawdź, co można zyskać dzięki nim!

Czym są karty MIFARE?

Są swego rodzaju przepustkami, a jednocześnie identyfikatorami cyfrowymi. Karty MIFARE wyposażone zostały w specjalny moduł, który umożliwia zbliżeniową wymianę danych. Zasada działania jest w tym przypadku bardzo podobna do tej, która zachodzi przy płatnościach bezgotówkowych. 

Produkty tego typu współpracują z czytnikami NFC. Olbrzymim plusem jest możliwość skorygowania elektronicznych przepustek z systemem Android. Dzięki temu zastosowanie takich wyrobów jest niemalże nieograniczone. Trudno sobie bowiem wyobrazić dziś firmę, w której nie użytkowałoby się urządzeń bazujących właśnie na Androidzie. 

Zastosowanie kart MIFARE

Stosuje się je przede wszystkim w przedsiębiorstwach, najczęściej zakładach produkcyjnych, ale zdecydowanie nie tylko, jako swoiste klucze otwierające drzwi, jednak te są od nich znacznie lepsze. Dlaczego? Dużo łatwiej jest nosić przy sobie kartę, która zapewni dostęp do wielu stref, zamiast ciężkiego pęku, najczęściej z trudem mieszczącego się w kieszeni.

Ponadto możliwe jest ustalenie różnych poziomów dostępu. Dzięki temu właściciel firmy zyskuje pewność, że jego podwładni bez trudu będą poruszali się po budynku, a do tego osoby niepowołane nie wejdą do niektórych pomieszczeń zarezerwowanych dla wybranych.  Karty MIFARE mogą też służyć jako przedmioty umożliwiające komfortową ewidencję czasu pracy. 

Stawiaj na wysoką jakość!

Warto stawiać na współpracę z dobrym producentem. Chodzi o to, by zagwarantował on, że jego wybory będą niezawodne i pozwolą na bezawaryjną wymianę danych. Tylko wtedy załoga będzie mogła szybko i wygodnie przechodzić między strefami.