Karty MIFARE – zapewnią bezpieczeństwo w budynku!

Karty MIFARE – zapewnią bezpieczeństwo w budynku!

Mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Są wygodne i pozwalają szybko przemieszczać się między strefami. Chodzi o karty MIFARE, które stały się jednym z najbardziej komfortowych produktów służących do otwierania drzwi. Warto w nie zainwestować, jeśli chce się zwiększyć bezpieczeństwo w swoim budynku. Zobacz, jak tego dokonać!

Czym jest technologia MIFARE?

Jest to specjalny moduł, który pozwala na dokonywanie wymiany danych drogą elektroniczną w sposób zbliżeniowy. Wystarczy przyłożyć produkt do czytnika, by przekazać cyfrowe informacje, które mogą np. zwolnić blokadę w drzwiach, zarejestrować w systemie imię i nazwisko osoby wchodzącej do danej strefy, odnotować godzinę wyjścia (np. z powodu ukończenia pracy). 

Jak działa karta MIFARE?

Żeby zrozumieć działanie karty MIFARE, można ją porównać do tradycyjnego klucza, który zwalnia zapadki w zamku, by otworzyć go i umożliwić otworzenie drzwi. Różnica polega jednak na tym, że nie dochodzi do mechanicznego przesunięcia zatrzasku, a elektronicznego. 

Użytkownik powinien zbliżyć swoją przepustkę do czytnika. Na tym etapie dochodzi do wymiany danych. Czujnik odczytuje informacje i wysyła impuls do systemu cyfrowego. Ten może zwolnić blokadę bądź ją podtrzymać, w zależności od tego, czy dana osoba ma uprawnienia dostępu do danej strefy. To bezpieczne rozwiązanie.

Gdzie wykorzystać karty MIFARE?

Zdecydowanie najpopularniejsze wykorzystanie karty MIFARE związane jest właśnie z otwieraniem drzwi. Stosuje się je w firmach, zakładach produkcyjnych, szpitalach, szkołach (wejście do pokoju nauczycielskiego), urzędach itp. Mogą być też identyfikatorem pracowniczym i rejestrować początek i koniec zmiany czy umożliwiać skorzystanie z maszyny XERO. 

Karta MIFARE to komfort

Przewagą tego rozwiązania jest wygoda użytkowników. Nie będą musieli nosić całego pęku kluczy, tracić czas na szukanie tego właściwego i męczenie się z zamkiem. Karta jest lekka i działa szybko.