Komu zlecić montaż rolet antywłamaniowych w Szczecinie?

Komu zlecić montaż rolet antywłamaniowych w Szczecinie?

Już na etapie budowy domu czy wykańczania mieszkania warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które zwiększą bezpieczeństwo domowników. Doskonałym przykładem mogą być rolety zewnętrzne, na których montaż decyduje się coraz większa liczba osób. Ważne, by postawić na sprawdzoną markę, która zarówno prowadzi sprzedaż, jak i zajmuje się instalacją całego systemu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy montującej rolety.

Montaż rolet antywłamaniowych — czy warto?

Tego typu osłony montowane na oknach i drzwiach balkonowych doskonale zabezpieczają wnętrze przed promieniami słonecznymi. Ze względu na zastosowane materiały rolety pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenia oraz stanowią skuteczną izolację termiczną. Oczywiście największa liczba osób decyduje się na zakup tego rodzaju systemu ze względu na wysoką ochronę antywłamaniową. Tutaj należy sprawdzić klasę wytrzymałości rolet (od 1 do 6).

Kogo wybrać do montażu rolet zewnętrznych?

Samodzielna instalacja tego typu systemu jest raczej nie możliwa ze względu na brak odpowiedniej wiedzy i sprzętu (szczególnie w przypadku montażu rolet na wyższych kondygnacjach, gdzie niezbędne jest zastosowanie zwyżki). W Szczecinie rolety antywłamaniowe są dostępne w wielu lokalnych sklepach, jednak przed zakupem warto sprawdzić opinie dotychczasowych klientów na temat m.in. obsługi oraz jakości sprzedawanych produktów. Kluczowe jest też, aby sprzedawca, poza doradztwem, zapewniał fachowy montaż oraz serwis osłon zewnętrznych. 

Rolety antywłamaniowe w bloku — czy trzeba uzyskać zgodę spółdzielni?

W przypadku domów jednorodzinnych właściciele samodzielnie podejmują decyzję o montażu osłon okiennych lub drzwiowych. Z kolei osoby mieszkające w bloku powinny złożyć do spółdzielni odpowiedni wniosek z prośbą o zgodę na zainstalowanie systemu zewnętrznego w postaci rolet antywłamaniowych. Pismo do zarządcy budynku jest konieczne ze względu na ingerencję w elewację nieruchomości. Należy jednak zaznaczyć, że w większości przypadków spółdzielnia wyraża zgodę na przeprowadzenie tego typu prac.