Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stołu loftowego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stołu loftowego?

Początki stylu loftowego sięgają lat 60. XX wieku, kiedy w USA zapanował kryzys gospodarczy i wszędzie były opuszczone hale przemysłowe oraz fabryki. Te industrialne i minimalistyczne wnętrza były inspiracją dla obecnego trendu w branży projektowej. Wyjątkowy styl wyróżnia się przede wszystkim otwartymi przestrzeniami, zastosowaniem cegły i betonu, a także elementów drewnianych i metalowych. Sprawdź, jak dopasować meble loftowe.

Od czego zacząć projekt wnętrza loftowego?

Osoby, które nie korzystają z usług biura architekta, powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z licznymi inspiracjami umieszczonymi w sieci. Przed pracami wykończeniowymi, dobrze byłoby sprawdzić, czy niektóre ze ścian nadają się do wyburzenia, ponieważ styl loftowy charakteryzuje się właśnie otwartymi przestrzeniami.

Jeśli komuś zbytnio przeszkadza surowość wnętrz, to zawsze może je nieco ocieplić poprzez dobór dodatków, takich jak dywany, poduszki czy zasłony, wykonanych z naturalnych materiałów (m.in. lnu, wikliny) oraz zakup zielonych roślin. Nie należy jednak zbytnio przesadzać z ich ilością, ponieważ loftowe wnętrza powinny być minimalistyczne.

Czym kierować się podczas zakupu loftowych mebli?

Kolejnym etapem jest oczywiście dobór poszczególnych elementów wyposażenia. Podstawowym meblem jest stół loftowy, który powinien być wykonany z metalowych, masywnych nóg oraz drewnianego blatu. Producenci proponują modele prostokątne, kwadratowe i okrągłe, a także meble rozkładane (idealna opcja dla niewielkiego salonu). Stół musi spełniać wymogi domowników oraz wielkością wpasować się do wymiarów całego wnętrza. Wśród pozostałych elementów zwykle wybierane są minimalistyczne regały, podkreślające industrialny klimat pomieszczenia. Poza gotowymi propozycjami wiele firm oferuje usługę wykonania stołu czy innego loftowego mebla zgodnie z przedstawionym indywidualnym projektem.

Jak dbać o stół z drewnianym blatem?

Najczęściej klienci decydują się na meble drewniane, które nieco ocieplają surowe wnętrze. Trzeba jednak pamiętać, że blaty dębowe czy sosnowe powinny być odpowiednio pielęgnowane. Wybór określonego preparatu do impregnacji zależy od gatunku drewna oraz sposobu wykończenia powierzchni poprzez użycie m.in. bejcy, lakieru lub olejowosku. Najlepiej zastosować się do zaleceń producenta, aby nie zniszczyć blatu.