Pierścionek zaręczynowy — z jakiego materiału?

Pierścionek zaręczynowy — z jakiego materiału?

Biżuterię obecnie wykonuje się z najróżniejszych materiałów i różne są co do jej wyboru preferencje. Jeśli jednak chodzi o wyroby kupowane na takie okazje jak zaręczyny, a także ślub, stawia się wyłącznie na surowce szlachetne —  metale i minerały (ewentualnie czasem kamień zastępuje cyrkonia). Z jakich konkretnie materiałów wybrać pierścionek dla przyszłej narzeczonej? Przeczytaj i sprawdź.

Co jest do wyboru?

Klasyczny wybór to oczywiście ozdoba z żółtego złota z brylantem. Takie pierścionki zaręczynowe zakochani mężczyźni wręczają wybrankom swojego serca od dawien dawna, tak naprawdę od wieków. I choć moda, także ta dotycząca biżuterii, ulega zmianom, nadal takie wyroby cieszą się popularnością, zwłaszcza wśród zwolenników i zwolenniczek tradycji. Oznacza to też, że w sprzedaży można znaleźć mnóstwo tego rodzaju propozycji, na przykład z różną liczbą kamieni.

To jednak nie wszystko. Coraz mocniej do głosu dochodzi białe złoto. Jest ono wybierane jako nowocześniejsza alternatywa dla żółtego kruszcu. Chętnie stawiają nań zwłaszcza bardzo młode osoby. Nad pierścionkiem z białego złota warto zastanowić się także wtedy, gdy wiadomo, że wybranka nosi srebrną biżuterię, ponieważ pozwoli to uzyskać spójny efekt. W dodatku, jeśli nie chce się wybierać klasycznego brylantu, można postawić na zupełnie inny kamień. Minerałów szlachetnych stosowanych do wyrobu biżuterii jest mnóstwo, różnią się one kolorami, odcieniami, a także symboliką, można zatem sprawić ukochanej wspaniałą niespodziankę.

Kiedy zaś nie wiadomo, czy lepiej postawić na złoto żółte, czy białe, można wybrać… pierścionek z połączenia tych dwóch metali. Takie wyroby oferują najlepsi producenci, świadomi różnorodnych oczekiwań swych klientów. Jest to idealny kompromis i opcja zdobywająca coraz większą popularność. Zaletą takiego pierścionka jest też możliwość dopasowania go do biżuterii każdego rodzaju —  złotej i srebrnej.

Piękny pierścionek dla każdego

Dobór idealnej ozdoby, która zachwyci i olśni ukochaną, a także będzie się jej podobała przez wszystkie kolejne lata, to na pewno spore wyzwanie. Niemniej produktów do wyboru jest tak wiele, że każdy znajdzie coś odpowiedniego —  wystarczy tylko postawić na ofertę dobrej firmy, mającej szeroki asortyment. Szczególnie duży wachlarz takich wyrobów można znaleźć online.