Pierścionki zaręczynowe — nie tylko klasyka

Pierścionki zaręczynowe — nie tylko klasyka

Wybór odpowiedniej biżuterii na oświadczyny to na pewno spore wyzwanie. Bezpiecznym rozwiązaniem może być postawienie na klasykę, czyli pierścionek z żółtego złota z brylantem, mocno błyszczącym, przejrzystym kamieniem. Czasami jednak szuka się czegoś mniej tuzinkowego, na przykład chcąc olśnić ukochaną czy sprostać jej wysokim bądź nietypowym oczekiwaniom. Sprawdź, na co możesz postawić w takich przypadkach.

Jaki materiał?

Wybór biżuterii na zaręczyny jest olbrzymi, zwłaszcza w sieci. W dodatku, trafiając na dobrą ofertę, można liczyć na to, że będzie precyzyjnie podzielona na kategorie, co ułatwia wyszukiwanie, na przykład pod względem materiałów wykonania. To na pewno jedna z ważniejszych kwestii. Warto wiedzieć, że prócz żółtego złota i brylantów do wyboru są też inne opcje, przede wszystkim zdobywające coraz większą popularność złoto białe. Jest ono cenione między innymi przez kobiety lubiące nosić na co dzień srebro. Pierścionek zaręczynowy z białego złota, o srebrzystym odcieniu, będzie się z nim bardzo dobrze komponował, zaś z żółtego kruszcu —  nie do końca, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować takie połączenia. Co ciekawe, w sprzedaży można też znaleźć pierścionki wykonane z mixu obu rodzajów kruszcu.

Do wyboru są też różne kamienie. Oczywiście brylanty są najcenniejsze, ale inne minerały mogą być atrakcyjnym wyborem na przykład dla osób lubiących konkretny kolor. Nie da się ukryć, że różne kamienie miewają przepiękne barwy i niezwykłe odcienie. Pierścionek ze szmaragdem, rubinem czy szafirem z pewnością wielu paniom spodoba się jeszcze bardziej niż klasyczny brylant. By jednak dokonać udanego wyboru, trzeba wpierw wysondować preferencje ukochanej.

Nietuzinkowe propozycje

Wiedząc o mniej typowych upodobaniach wybranki czy jej zamiłowaniu do przełamywaniu konwenansów, można zdecydować się na nieszablonową ozdobę. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład pierścionek obrączkowy, czyli pozbawiony oczka, mający osadzone brylanciki. Jest to też bardzo wygodna biżuteria, gdyż nie ma elementów, które mogłyby zahaczać o ubranie czy utrudniać noszenie rękawiczek. Może być zatem bardzo praktyczną opcją.

Dla każdego coś odpowiedniego

Asortyment biżuterii zaręczynowej dostępny na rynku jest praktycznie nieograniczony, wystarczy zatem określić swoje lub wybranki oczekiwania, by dokonać udanego zakupu. Na największy wybór można oczywiście liczyć w sieci.