Usuwanie blizn w Dzierżoniowie – o tym trzeba pamiętać!

Usuwanie blizn w Dzierżoniowie – o tym trzeba pamiętać!

Istnieje wiele sytuacji, wskutek których na ciele pozostają nieładne ślady niemożliwe do usunięcia przy użyciu maści czy innych specyfików dostępnych w aptece. O ile znajdują się one pod ubraniem, nie stanowią problemu na co dzień, jeśli jednak są widoczne i uznawane przez daną osobę za szpecące, pojawia się chęć ich pozbycia i przywrócenia sobie ładnego wyglądu. Sprawdź, jak może w tym pomóc medycyna estetyczna!

Usuwanie blizn – jak się odbywa?

Do zlikwidowania tych nieestetycznych pamiątek po wypadkach, zranieniach czy operacjach wykorzystuje się laser. To właśnie on stanowi kluczowy element zabiegu. Wykonywane na skórze mikronakłucia stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, co z kolei skutkuje powstawaniem nowej tkanki. Laserowe usuwanie blizn w Dzierżoniowie polega na ich spłycaniu, dzięki czemu stają się mniej widoczne. Może być przeprowadzone na niemal każdym obszarze skóry.

Kiedy trzeba zrezygnować z laserowego usuwania blizn? 

Nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi, istnieje szereg przeciwwskazań, a wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • nowotwory,
  • cukrzycę,
  • niewydolność nerek,
  • choroby serca,
  • opryszczkę,
  • infekcję skórną na obszarze, który miałby być poddawany działaniu lasera,
  • świeżą opaleniznę,
  • przyjmowanie antybiotyków i niektórych leków.

Właśnie dlatego przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja medyczna, aby mieć pewność, że laseroterapia w danym przypadku będzie bezpieczna. Po pozytywnym przejściu kwalifikacji można skorzystać z możliwości, jakie daje medycyna estetyczna.

Co po zabiegu laserowego usuwania blizn?

Pierwsze efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, a każdy kolejny zwiększa skuteczność zlikwidowania blizn. Na skutek działania lasera na skórze pojawiają się zaczerwienienia, strupki i opuchlizna, jednak szybko znikają – nie powinno niepokoić ich utrzymywanie się do około tygodnia. Warto pamiętać, aby ten obszar traktować delikatnie, unikając stosowania peelingów i wystawiania na słońce, myć sprawdzonymi preparatami o działaniu łagodzącym.